iPhone 7 kullanıcıları fena kandırıldı!

Apple’ın son göz bebeği iPhone 7, şu sıralar ilginç bir haberle gündemde. YouTube üzerinden paylaşılan matkapla kulaklık deliği açabilme önerisine inan kullanıcılar bulunuyor.

Şu sıralar pek çok ülkede görücüye çıkan iPhone 7 ve iPhone 7 Plusmodelleri, bilindiği üzere 3.5 mm jak girişi olmadan geliyor. Sahip olduğunuz kulaklıkları kullanmak için aparata ihtiyacınız var.

iphone 7Geçtiğimiz günlerde ise bir YouTube kullanıcısı, matkapla iPhone 7’ye kulaklık girişi açmıştı. Anlaşılan bu durumu belli başlı kullanıcılar çok yanlış anlamış. Zira bunun gerçek olabileceğini düşünüp kendi cihazınımatkapla delenler mevcut.

Olay YouTube üzerinden anlaşıldı

Meşhur matkap videosunun altına gelen yorumlar, kullanıcıların bu durumu gerçek sandığı olgusunu ortaya çıkardı. Nitekim bu videonun gerçek olabileceğini düşünen ve telefonunu matkapla deldikten sonra gerçeği anlayan kişiler var.

Yanılan kişi sayısı birden fazla

Kimi kullanıcılar, olayın gerçek olabileceğini düşünüp kendi evlerinde bu durumu denedi. Nitekim yapılan yorumlardan biri, video sahibine soru niteliği taşıyor. Videoda kullanılan matkabın boyutunu soran dahi bulunmakta.

Binlerce liralık cihazlara matkapla delik açmak ilk başta komik gelebilir. Fakat bu duruma inanan kişilerin mevcut olduğunu düşünecek olursak, böyle bir şeyin imkansız olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yazar: kalemucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir