Samsung, Galaxy S8 sızıntısı istemiyor!

Samsung, Galaxy Note 7 sonrasında mobildeki itibarını kurtaracak olan Galaxy S8 hakkında hiçbir sızıntının olmaması için çalışıyor. Bakalım şirket bu konuda başarılı olabilecek mi.

Samsung dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olsa da Galaxy Note 7akıllı telefonlarının patlaması sebebiyle mobil alanda büyük yaralar aldı.

Galaxy Note 7 modellerini piyasadan çekmek zorunda kalan ve şimdilik ümitlerini Galaxy S7 modeline bağlamak zorunda kalan şirket için Galaxy S8 apayrı bir önem taşıyor.

Gaalaxy S8 için çalışanlara ve tedarikçilere uyarı

PhoneArena’nın haberine göre, Samsung tüm üçüncü parti tedarikçilerinden ve çalışanlarından Galaxy S8 hakkında detayların sızmasını önlemelerini istedi. Ortaya çıkan e-posta ile yapılan bilgilendirmede çalışanların tüm güvenlik önlemlerine harfiyen uymaları gerektiği belirtiliyor.

Şirket, operasyonel gizliliklerin sızmasının geri dönülemez sonuçlara sebep olacağının, şirket için büyük finansal risk oluşturacağını vurgularken, iş ortaklıklarının bozulabileceğinin ve güven kaybı yaşanabileceğinin altını önemle çizmiş durumda.

Ek olarak Samsung harici tedarikçilerine de Galaxy S8 hakkında tek bir kelime söylememeleri konusunda oldukça açık bir mesaj vermiş.

Son dönemde piyasaya yeni bir mobil cihaz çıkacaksa, resmi duyurularından önce neredeyse tüm özelliklerinin ortaya çıkmasına alışmış durumdayız. Bu durumdan Samsung’un oldukça sıkıldığı ve Galaxy S8 lansmanında herkesi şaşırtmak istediği ortada.

Öte yandan Samsung’un çalışan ve tedarikçilerinden istediği bu talep ne kadar işe yarayacak merak konusu.

Yazar: kalemucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir