Üzücü bir hikaye an ve an baba tarafından fotoğraflanıyor

Canınızdan çok sevdiğiniz bir insanı acılar içinde kıvranırken görseydiniz; her şeye rağmen sizinle kalmasını mı, yoksa bir an önce acılarının dinmesini mi isterdiniz? Bu sorunun cevabı, üzerine düşünmeye cesaret edilebilecek cinsten değil ne yazık ki… Ama bu hikayedeki baba, bu sorunun tam da içinde. Üstelik cevabını da, mecburen bulmuş durumda.

4 yaşındaki Jessica Whelan, tam 13 aydır kanserle mücadele ediyor…

1-jessica-cancer

Bir fotoğrafçı olan baba Andy Whelan, bu zor süreçte kızının yaşadıklarını özetleyen çok etkileyici kareler çekti ve bunları Facebook hesabından yayınladı.

3-jessica-cancer
Baba Andy, bu fotoğrafları “Jessica Whelan- Nöroblastomaya karşı bir Savaş” başlığıyla paylaştıktan sonra, birçok insan da hemen konuyla ilgili yorumlarda bulundu. Çünkü bir insanın çocuğunu kaybetme korkusu, aslında herkes için aynı ölçüde korkutucu ve derin bir konuydu.

“Bir fotoğraf sanatçısı olarak durumun gerçekliğini yansıtmak çok önemli. Hayatın neşesi içindeyken, gördüğümüz işkenceyi bir kenara atmak kolaylaşıyor.”

“Bu benim hayatımda çektiğim en zor fotoğraftı, fotoğraftaki 4 yaşındaki kendi kızım.”

2-jessica-cancer
Jessica ve ailesi tam 13 aydır bu korkunç hastalıkla mücadele ediyor. İlk başta yanlış teşhis konulan küçük kıza, geçtiğimiz Eylül ayında doktorlar, “nöroblastoma” teşhisi koydular. Üstelik artık 4. evredeydi.

Teşhisin ardından hastanede 10 hafta geçiren Jessica’ya yapılan son kontrolde ise, karaciğerinde de bir kitle tespit edildi. Küçük kızın ailesi, bu haberle ise bir kez daha yıkıldı.

Ne kemoterapi ne de klinik denemeler… Hiçbiri Jessica’nın tümörünü küçültmeye yetmedi. Ekim ayında doktorlar, tümörün, küçük kızın vücudunun tamamına sıçradığını söylediler.

4-jessica-cancer
Bu haberle yıkılan Andy ve karısı Nicki de, tedaviyi sonlandırmaya ve Jessica’nın son günlerini mükemmel bir biçimde geçirmesi için ellerinden geleni yapmaya karar verdiler.

“Şimdi onu cennetin kapısından içeriye götürebilmek ve onu orada karşılayacak arkadaşlarının olması için dua ediyorum. Artık onun daha fazla acı çekmemesi için dua ediyorum.”

5-jessica-cancer

“Eğer tanrı varsa, ondan tek bir şey diliyorum; bir an önce onu yanına almasını. O gidince yaşayacağım acıyı hayal bile edemiyorum…”

7-jessica-cancer
“… Ama bu benim zaman içinde başa çıkmayı öğrenebileceğim bir acı, onun çektiği ise geçip giden bir acı değil.”

Baba Andy, bu yürek yakan cümlelerle anlatıyor duygularını.

Tedavisi kesilen Jessica’nın ne kadar vakti kaldığını kimse bilmiyor. Ve ailesinin tek bir amacı var artık: Son ana o kadar onu çok mutlu etmek…

6-jessica-cancer
Baba Andy, kısacık ömrünü büyük bir mücadeleyle geçiren bu küçük kızın fotoğraflarını paylaştı; çünkü insanların kanserin gerçekliğiyle yüzleşmesini ve buna karşı bilinçlenmesini istiyor. Hem aslında Jessica’nın son derece ilham veren bir hikayesi var; çünkü o son ana kadar mücadele etti, asla vazgeçmedi. Ve onun mücadelesi de aslında herkese örnek olması gereken cinsten.

Bu küçük kızın ailesine sabır dilemekten başka söylenecek söz yok sanıyoruz… Umarız Jessica’nın acıları da bir an önce diner… 🙏

Yararlandığımız kaynak burada.

Yazar: kalemucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir