Bıttım Sabunu Faydaları

Doğal ürünler kullanmak, özellikle de cildimiz için en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kadınlar ya da erkekler için cilt ve saç sağlığı çok önemlidir. Bu amaçla çok sayıda pahalı ve kimyasal ürüne ciddi bütçeler harcanabilir. Bu ürünler, her ne kadar iyi sonuçlar verseler de, az miktarda da olsa cildimize zarar vermektedir. Cilt ve saç problemleri için bıttım sabunu gibi doğal ürünler tercih edilebilir. Ülkemiz, doğal ürünlerin geliştirilmesi açısından oldukça şanslı bir ülkedir. Çok sayıda farklı bitkiye ev sahipliği yapması, bıttım sabunu gibi ürünlerin hayatımıza girmesini kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde üretilen bu sabun, kullanıcılarını memnun eden sonuçlar vermektedir.

Bıttım sabunu, BıttımAğacı’ndan elde edilen bir bitkisel sabundur. Bıttım Ağacı, Siirt yöresinde yetişen bir ağaçtır. Ağacın meyvesi ve yaprakları kullanılarak, elde üretim gerçekleştirilmektedir. Bitkisel içeriğe sahip olması nedeniyle, çok sayıda faydalı özelliğe sahiptir. Bölgede çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Bölgede yetişen bir diğer faydalı bitki menengiç de sabun üretiminde kullanılmaktadır. Hem hijyen sağlamak hem de cilde bakım yapmak amacıyla kullanılabilir.

  • Sivilce, siyah nokta problemleri,
  • Saç problemleri,
  • Varis problemi,
  • Mantar gibi cilt problemlerinde, bıttım sabunu tedavi amacıyla kullanılabilmektedir.

Bıttım Sabunu İle Doğal Saç Bakımı

Bıttım sabunu saç bakımında da oldukça etkili bir üründür. Saçların daha canlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak için kullanılabilir. Pek çok kişi, saç derisindeki sorunlar yüzünden sağlıklı saçlara sahip olamamaktadır. Saç derisinin beslenmesi, saçların daha canlı görünmesini sağlar. Günümüzde sadece saç üzerine uygulanan çok sayıda krem satışa sunulmaktadır. Pek çok insan bu ürünlerin sorunlarına çözüm olacağını düşünür ancak bu ürünlerden alınan sonuçlar geçici sonuçlardır. Bıttım sabunu sayesinde, saç derisinin ihtiyacı olan bakımı tek bir ürünle sağlayabilirsiniz. Kullanım açısından da oldukça pratik bir üründür. Düzenli kullanım gerçekleştirildiğinde, sabunun etkileri gözle görülür düzeye ulaşmaktadır. Bunun için uzun süre beklemek gerekebilir ancak sabırlı olunduğu takdirde sonuçlarından memnun kalacağınız bir ürün olacaktır.

Bıttım sabunu ile saç yıkamak, oldukça zahmetsizdir. Ekstra bir prosedürün izlenmesine gerek yoktur. Herhangi bir sabun kullanır gibi doğrudan saça uygulanabilir. Normal sabunlar, saçlarda sertleşmeye ve kuruluğa neden olabilmektedir. Bıttım sabunu kullananlar ise bu gibi sorunları yaşamamaktadır. Bıttım sabununu şampuan içerisine karıştırarak kullananlar da bulunmaktadır. Bu kullanım, sabunun etkilerini tam anlamıyla görmek için tavsiye edilmektedir. Şampuan içerisinde bulunan maddeler, sabunun yapısını bozabilmekte ve dolayısıyla da etkilerinin azalmasına neden olabilmektedir. Ürün, doğrudan saça uygulandıktan sonra bol su ile durulanmalıdır. Doğal bir ürün olduğu için alerjik reaksiyonlara neden olmayan bir üründür. Günlük kullanım için uygundur. Hem saç hem de yüz için kullanmak isteyenlerin, iki ayrı sabun satın almaları önerilir.

 Yüz Yağlanmasına Çözüm Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu cilt için kullanıldığında, ciltteki fazla yağın giderilmesine yardımcı olur. Cildimiz, dengesini korumak için yağ salgılar ancak bu yağın birikmesi çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Evin içerisindeki tozlar, dışarıdaki kirlilik, kullanılan makyaj ürünlerinin kalıntıları zamanla bu yağlar ile birleşerek gözenekleri tıkamaktadır. Gözeneklerin tıkanması ise cildin hava almamasına neden olur. Tıkalı gözenekler, iltihap oluşumu için de müsait bir ortamın yaratılmasına neden olur. Sivilce ve akne problemler de bu yüzden oluşmaktadır. Cildinizi bıttım sabunu ile düzenli olarak yıkayarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Bıttım sabunu içeriği, cildin beslenmesine de yardımcı olmaktadır. Daha sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyenler, gönül rahatlığı ile bu ürünü kullanabilir.

Bıttım Sabunu İle Yüz Lekelerine Çözüm

Bıttım sabunu özellikleri itibari ile pek çok soruna çözüm getirebilmektedir. Sabunun besleyici özellikleri sayesinde cilt onarımında etkili bir üründür. Yüzdeki lekelerin giderilmesinde kullanılabilir. Cilt lekeleri, kadın ya da erkek, pek çok kişinin güzelliğine gölge vuran bir sorundur. Güneş, sivilce problemleri gibi nedenlerden ötürü lekeler oluşabilir. Bıttım sabunu ile bu lekeleri gidermek isteyenler, günlük düzenli olarak sabunu kullanmalıdır. Lekeler bir anda yok olmayacaktır ancak zamanla görünümlerindeki azalma fark edilecektir. Doğal ürünler yavaş ancak sağlıklı bir şekilde etki etmektedir. Çok ciddi boyutlardaki lekelerin tedavisinde yeterli bir ürün olmayabilir. Bu lekeler için bir cilt doktoruna danışılmasında fayda vardır. Leke tedavilerinde destekleyici bir doğal ürün olarak kullanılabilir. Bıttım sabunu kullanacak kişilerin, üründen sonuç almak için biraz sabırlı olmaları gerekmektedir. Uzun süre ve düzenli kullanımın ardından cildinizdeki farkı gözünüzden kaçmayacaktır.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabunu satın almak isteyenler, www.bittimsabunu.gen.tr adresinden istedikleri kadar adet sipariş verilebilirler. Hakiki bıttım sabunu satışı gerçekleştirilmektedir. Ürünler, müşterilere en kısa sürede ulaştırılmaktadır. İnternet üzerinden sipariş verme fırsatı olmayanlar, Whatsapp sipariş ile de sipariş verebilirler. Bunun için 0542 368 50 37 numarası ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Ürün adedi ve adres belirtilerek sipariş verilebilir. Bıttım sabunu, bütçe yormayacak bir üründür. Piyasada cilt ve saç üzerine oldukça pahalı yüzlerce ürün bulmaktadır. Tek bir bıttım sabunu ile pek çok probleminizi giderebilirsiniz. Düzenli kullanımla sonuç veren bir ürün olduğu için birkaç tane sabun bitirmeniz gerekebilir. Sabunlarınız bittiğinde, internet adresinden ya da telefon numarasından siparişlerinizi tekrarlayabilirsiniz. Siirt yöresindeki kadınların yıllardır kullandığı bu faydalı ürüne kolaylıkla, bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Yazar: ARM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir